REKLAMA
Aktualności
2018-02-19
Straż Miejska w Nakle nad Notecią ...
2018-02-19
Mistrzowska forma Bartosza Bonina ...
2018-02-19
Jak zabezpieczyć ogród? Sprawdź ...
2018-02-19
„Zimowe Pomysły w Dębowie” ...
2018-02-19
Zakaz handlu to fikcja? Sprawdź ...
Nakło
Informator miejski
Sport
Miasto muzyki
Kontakt
Polecamy
Muzeum Powstanie

MuzeumWykaz ubiegających się o przekazanie 1%.

I. Potrzebne środki na rehabilitację Marka Kominiaka.
 
6 lata temu Marek uległ wypadkowi komunikacyjnemu, wskutek czego zapadł w półroczną śpiączkę. Po wybudzeniu potrzebna była intensywna rehabilitacja, której koszty w większości ponosi rodzina. Efekty rehabilitacji są widoczne, ale musi być prowadzona systematycznie. Jednak jest ona bardzo kosztowna, gdyż turnus dwutygodniowy z opiekunem wynosi około 5000 zł. Dlatego zwracamy się z prośbą o przekazanie choćby najmniejszej kwoty na rehabilitację.

POMAGAM!!!

Jeśli chcesz podarować swój 1% podatku na rehabilitację, możesz go odpisać na Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ,,Słoneczko"
nr KRS 0000 186 434
z dopiskiem ,,Na leczenie MARKA KOMINIAKA 165/k".
lub
Fundacja ,,Złotowianka"
Nr KRS 0000308316
z dopiskiem: ,,Na leczenie Marka Kominiaka"
 
 
II. Możesz przekazać 1% na Klub Żołnierzy Rezerwy - LOK w Nakle nad Notecią.

Już od początku 2012 roku możemy się rozliczać z fiskusem z dochodów osiągniętych w minionym roku. Ustawodawca umożliwił nam wszystkim przekazanie 1 % podatku należnego za 2011 rok na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Liga Obrony Kraju - w skład której wchodzi nakielski Klub Żołnierzy Rezerwy - jest umieszczona w wykazie OPP publikowanym przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Wystarczy w odpowiednim do sposobu rozliczania się formularzu PIT wpisać nr KRS, odpowiednio wyliczoną kwotę, dla kogo jest to przeznaczone i nasz KŻR w roku swoich 50-tych Urodzin zasilony zostanie Państwa 1 %! Jesteśmy dogłębnie przekonani, że nasi Członkowie i Sympatycy kolejny raz otworzą swoje szczodre serce dla Klubu tym bardziej, że samo wypisanie odpowiednich rubryk w formularzu PIT nie nastręcza żadnych trudności. Wystarczy w odpowiednie rubryki wpisać nr KRS - 0000086818, nazwę OPP - Liga Obrony Kraju z dopiskiem "dla KŻR LOK w Nakle nad Notecią" oraz zakreślić znakiem X wyrażenie zgody na przekazanie danych do OPP . Poniżej prezentujemy. DZIĘKUJEMY                                                                                       

III. Przekaż 1 % Towarzystwu Przyjaciół Dzieci.

Tak wiele za tak niewiele...

Nie bądź obojętny na cierpienie innych...

Masz możliwość okazania „dobrego serca”, wykorzystaj to i spraw,  aby nigdy nie zabrakło uśmiechu na twarzy naszych podopiecznych.  Tym samym wspierasz ich rehabilitację. Przekaż 1% podatku na działalność naszej organizacji:

nazwa - Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

              Warsztat Terapii Zajęciowej

               89-100 Nakło n. Not.,

               ul. Parkowa 8

numer KRS - 0000298217

cel szczególny ( wpisać ) - Warsztat Terapii Zajęciowej

kwotakażdy wpisuje indywidualnie

Serdecznie dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych za każdą wpłatę.

 

IV. Pomóż Fundacji " SALUS HOMINI"

Chcesz pomóc chorym i niepełnosprawnym ?. wesprzeć pacjentów hospicjum i ich rodziny ?. Mieć swój udział w rozwoju wolontariatu ?. Przekaż 1 % swojego podatku na Fundację " SALUS HOMINI".

Pomóż swoim sąsiadom, mieszkańcom Powiatu Nakielskiego.

KRS 0000251817

Wejdź na stronę www.salushomini.pl

Prezes - Dobrosława Jedynak

 

V. Przekaż 1% na protezę kosmetyczną dla Marcela.

Nasza prośba dotyczy przekazania 1% z rozliczenia z Urzędem Skarbowym dla naszego synka Marcela, który urodził się bez lewej rączki. Od czwartego roku życia nasz synek będzie mógł mieć założoną protezę kosmetyczną, a od pierwszych dni po narodzinach ( tj. 4 stycznia 2012 r ) jest rehabilitowany. Pomocą objęła nas Fundacja " Zdążyć z pomocą". Przekazane środki z 1% rozliczeń będą przekazane na protezę i zajęcia rehabilitacyjne.
Chłopiec urodził się w styczniu ubr bez lewej rączki. Dla jego najbliższych pierwsze dni narodzin to czas radości przeplatany smutkiem i próbą odpowiedzi na pytanie: Dlaczego to właśnie spotkało mojego synka? Po tych kilu miesiącach trudne pytanie przestały prześladować najbliższych małego Marcela. Jego uśmiech i obserwacja jak się rozwija niweluje wszystkie troski... Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczyniają się w różny sposób i pomagają nam czasami w trudnych chwilach.
Informacje potrzebne do przekazania 1%  z rozliczenia z Urzędem Skarbowym.
Fundacja " Zdążyć z pomocą" - KRS 0000037904 z dopiskiem: Marcel Witkowski nr. 18918
 
VI. Przekaż 1% na rehabilitację Mai.
 
Maja urodziła się 17 października 2009 roku, od urodzenia choruje na: DZIECIĘCE PORAŻENIE MÓZGOWE, NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY w związku z czym ma opóźnienie rozwoju psychoruchowego, nie potrafi samodzielnie chodzić ani mówić. Maja robi bardzo duże postępy, lecz potrzebuje stałej rehabilitacji aby rozwijać swoje umiejętności. Podatnik, który chce podzielić się 1% swojego podatku z organizacją pożytku publicznego nie musi dokonywać żadnych wpłat na jej konto, wystarczy jedynie podczas składania corocznego zeznania podatkowego, wypełnić odpowiednią rubrykę podając kwotę nieprzekraczającą 1% wyliczonego podatku oraz numer KRS organizacji pożytku publicznego: 0000037904. W rubryce informacje uzupełniające należy wpisać konkretny cel: 15449 Napora Maja.

To ważne bo bez tej informacji datek nie trafi na moje konto. Pieniążki na moją rehabilitację oraz leczenie gromadzi: FUNDACJA DZIECIOM PROGRAM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” . Wpłaty na konto fundacji są ANONIMOWE.

VII. Przekaż 1% na rehabilitację Weroniki

Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc finansową dla Weroniki. Weronika jest pogodną i pilną uczennicą. Niestety od urodzenia choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe oraz ma niedowład czterokończynowy. Mimo wielu godzin spędzonych na rehabilitacji, nie potrafi samodzielnie chodzić. Porusza się tylko wtedy, kiedy jej mamusia trzyma ją za ręce. Rodzice starają się zapewnić jej jak najlepszą rehabilitację w specjalistycznych ośrodkach. Gdzie pod okiem; wykwalifikowanych rehabilitantów; dzieci rozwijają swoje umiejętności. Weronika powinna być stale rehabilitowana. Niestety koszt jednego turnusu to ok. 4500 zł i przekracza możliwości finansowe rodziców i nie są oni w stanie opłacić całego turnusu.
Dlatego prosimy wszystkich Państwa o pomoc i o wpłacenie choćby symbolicznej kwoty, aby Weronika mogła dalej rehabilitować się i w pełni cieszyć się życiem, tak jak inne dzieci. Chcesz pomóc, przekaż swój 1% z rozliczenia PIT za 2012 rok wpisując w pozycję 122 Nr KRS 0000037904 oraz w poz. 124 - cel szczegółowy: 1093 Gruda Weronika.

Rodzice 
 
VIII. Przekaż 1% na chorego Michałka.
 
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Michałka. Michałek ma 3 lata i od urodzenia ma problemy zdrowotne : zespół Downa, wada serca, przetoka wrotna wątroby, kamica woreczka żółciowego, obustronny niedosłuch. Konieczne jest leczenie w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, kosztowne leki i specjalistyczna rehabilitacja.
Prosimy o przekazanie 1% podatku na  subkonto w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą". Wystarczy wpisać: KRS 0000037904, cel szczegółowy 1%: 17520 Łassa Michał.
Bardzo dziękujemy za okazane serce i pomoc.
 
Wojciech i Maria Łassa

Szanowni Darczyńcy, prosimy o wyrażenie zgody w formularzu PIT na przekazanie swoich danych organizacji pożytku publicznego – dzięki temu będziemy wiedzieli, kto udzielił wsparcia naszym podopiecznym.

Fundacja Dzieciom " Zdążyć z Pomocą "
 
 
IX. Przekaż 1% na KS. Czarni" Nakło
W roku 2016 mijają 93 lata od powstania kolejnego klubu sportowego na terenie miasta Nakła nad Notecią. W dniu 15 marca 1923 roku powstał KS. DOBIJ, którego pierwszym prezesem został Władysław Glabiszewski. Na początku 1925 roku nastąpiła zmiana nazwy na KS. CZARNI. W 1927 roku dochodzi do połączenia KS. Nakło z KS. CZARNI. Połączone kluby przyjęły nazwę Nakielski Klub Sportowy " CZARNI". Podczas II wojny światowej klub nie funkcjonuje, dopiero powrót z wojennej tułaczki prezesa NKS. CZARNI Romana Kosmali spowodował reaktywowanie NKS. CZARNI. Pod koniec 1949 roku utworzono Zrzeszenia Sportowe do których kluby były zmuszone przystąpić, wiązało to się ze zmianą nazwy. NKS. CZARNI zmienił nazwę na STAL. Na początku 1957 roku nastąpiła zmiana nazwy na tradycyjną CZARNI i pod tą nazwą klub funkcjonuje do dnia dzisiejszego.
Na przełomie 93 lat istnienia klubu oprócz piłki nożnej funkcjonowały inne sekcje sportowe:
  1. sekcja bokserska - od 1949 do 1954 roku;
  2. sekcja lekkoatletyczna - od 1928 do 1961 roku;
  3. sekcja pływacka - od 1949 do 1954 roku;
  4. sekcja siatkówki- od 2005 do 2006r.przekazana do Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią
  5. sekcja strzelecka - od 1954 w 1959 r przekazana do Ligi Obrony Kraju;
  6. sekcja zapaśnicza - przejęta od 1957 r ze SPARTY i funkcjonowała do 1976 roku;
  7. sekcja żużlowa - od 1950 do końca 1956 roku;
  8. sekcja koszykówki - od 2003 do 2005 roku;
  9. sekcja brydża sportowego - od 2003 roku.

Obecnie klub jest dwu sekcyjny: piłka nożna i brydż sportowy. Brydżyści z powodzeniem grają w III lidze. Klub prowadzi następujące drużyny piłkarskie: żaka, orlika, młodzika, trampkarza, juniora starszego i seniorów i jest jednym z nielicznych klubów na terenie Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, która prowadzi aż tyle drużyn dziecięcych i młodzieżowych. Utrzymanie tylu drużyn wiąże się z większymi wydatkami finansowymi, dlatego zwracamy się do Państwa o wsparcie w formie przekazania 1% podatku za 2015 roku przy rozliczeniu rocznym PIT. W druku rozliczeniowym PIT należy wpisać:

KRS: 0000548038

cel szczegółowy: Klub Sportowy "CZARNI" w Nakle nad Notecią 

Zarząd KS. Czarni Nakło 

X. 1% podatku dla 18DH "Zawiszacy" przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią

Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP znajduje się na liście organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego i ma prawo otrzymywać 1% podatku. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PT-36, PIT-37 lub PIT-28).
Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy nazwę "Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP" KRS 0000268190. Wpisujemy kwotę, 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół. Podatnik może wskazać na konkretne środowisko tu HUFIEC NAKŁO 18DH "ZAWISZACY"

18 Drużyna Harcerska istnieje od 2004 roku. Od 10 lat bierze czynny udział w różnych imprezach harcerskim, w tym Festiwal Piosenki Harcerskiej, który jest przeprowadzany w Nakle nad Notecią. Właśnie przez to zyskała dużo osiągnięć. Młodzież w drużynie zdobywa wszelkie sprawności. Drużynę prowadzi druh Adam Dziewałtowski-Gintoft wraz ze swoją żoną Bernadetą.

Z góry dziękujemy za Wasz przekazany .

XI. Przekaż 1% na leczenie Wiśniewskiej Izabeli

Izabela ma 2 latka. Pomimo tego, że urodziła się z obustronnym rozszczepieniem wargi i dziąsełek jest uśmiechniętym i rezolutnym dzieckiem. W wieku siedmiu miesięcy przeszła operację zamknięcia rozszczepu wargi. Przed nią kolejne - przeszczep kostny do dziąsełek i lata wysokospecjalistycznych leczeń pod kierunkiem chirurga, ortodonty i logopedy. Chcemy zapewnić córce prawidłowe leczenie, którego przebieg operacyjny musi nastąpić w ściśle określonym czasie.

KRS: 0000037904 dopisek: 21652 Wiśniewska Izabela

Darowizny można  również wpłacać przez cały rok na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", ul Łomiańska 5, 01-685 Warszawa - Bank BPH SA 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 z dopiskiem: 21652 Wiśniewska Izabela - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Rodzice

XII. Przekaż 1% swojego podatku dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią

Przekaż 1% swojego podatku Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią. Przy przekazywaniu 1% swojego podatku w deklaracji należy wypełnić co najmniej: nr KRS: 0000116212 - cel szczegółowy: Ochotnicza Straż Pożarna w Nakle nad Notecią, 89-100 Nakło nad Notecią ul. Dąbrowskiego 50, powiat nakielski. Za wsparcie serdecznie dziękujemy.
 
Łukasz Franków - OSP Nakło nad Notecią

 

 
 

 


DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE SERCE