REKLAMA
Aktualności
2018-01-21
Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka ...
2018-01-21
Tego jeszcze nie było! Premiera ...
2018-01-20
Dzień Babci i Dziadka w Liszkówku ...
2018-01-20
II liga - Wygrana Womix NTS Trójka ...
2018-01-20
Dziesięć par świętowało swój Jubileusz ...
Nakło
Informator miejski
Sport
Miasto muzyki
Kontakt
Polecamy
Muzeum Powstanie

MuzeumAktualności

Zawody BDG Battle w Bydgoszczy.

W sobotę 14 stycznia 2012 roku w Bydgoszczy odbyła się druga edycja breakowej imprezy "BDG Battle" organizowanej przez szkołę tańca "74". Główny contest zawodów obejmował bitwy solo w kategoriach do 12 lat (junior) i powyżej 12 lat (pro), oraz contest specjalny "Powermoves". Wysokie nagrody pieniężne 1000zł za pierwsze miejsce przyciągnęły tancerzy z wielu polskich miast m.in. Koszalina, Gdańska, Warszawy, Olsztyna, Łodzi oraz wielu mniejszych miejscowości. Sam event zorganizowany został na Starym Rynku w Bydgoszczy w zabytkowej kamienicy mieszczącej się przy samym placu. Wybór takiego miejsca przyniósł niesamowity efekt w postaci wykreowanego klimatu, który w pełni oddał atmosferę zawodów. Imprezę uświetnił DJ Kostek, który po raz drugi stanął za deckami, całość imprezy poprowadził Rademenez z Zielonej Góry. Głównym sędzią był znany i ceniony w środowisku tanecznym Piotr Madera "Wezyr" jedna z 3 osób która tańczyła na audiencji u Jana Pawła II, w werdyktach wspierali go - Andrzej Baczyński "Locky" (brązowy medalista Mistrzostw Świata Fitness oraz trzykrotny Mistrz Polski Fitness) oraz bboy Mario najstarszy i najbardziej doświadczony tancerz.
Nakielską grupę reprezentowali tancerze ze Studia Dance Academy w składzie: juniorzy; Miłosz Michałek, Adrian Krause, Mikołaj Janikowski, Oskar Maison, Kacper Przyszły oraz pro; Wojtek Miniszewski, Michał Majka pod bacznym okiem Fabiana Tofila. Najmłodsi uczestnicy z Nakła nad Notecią wygrali zawody zajmując dwa pierwsze miejsca.
Zwycięzca grupy junior Kacper Przyszły (Występ) otrzymał nagrodę wartości 700zł w postaci dwudniowego pobytu w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej wraz z pełną ofertą atrakcji do wykorzystania. Świetną formę oraz umiejętności zaprezentował Michał Majka wygrywając w finale ze swoim kolegą i trenerem Fabianem contest "Powermoves". Nagrodę główną contestu powyżej 12 lat zdobył "Minigun" reprezentujący Olsztyn.
Junior:
1. Kacper "Pelo" Przyszły - Dance Academy Nakło
2. Oskar "Profesor" Maison - Dance Academy Nakło
3. Klaudia "Klaudisa" Niekraszewicz - Braterstwo Stylu Bydgoszcz

Zawody były pełne niezapomnianych emocji i poweru, które zapewnili nam tancerze z czołówki polskiego bboyingu. Nasi reprezentanci bardzo dużo trenują poświęcając się swojej pasji jaką jest taniec. Cieszę się moi podopieczni tak dobrze radzą sobie w środowisku tanecznym, mimo iż pochodzimy z małego miasta reprezentujemy najwyższy poziom co dowodzą zwycięstwa oraz uczestnictwo w wielu znaczących imprezach.
 
tekst: Fabian Tofil
zdjęcia: Patrycja Grabska