REKLAMA
Aktualności
2018-03-19
Krukówko. Dachowanie samochodu osobowego ...
2018-03-19
Konkurs na tradycyjną ozdobę wielkanocną ...
2018-03-19
Złoty Medal Unitas Durat Palatinatus ...
2018-03-19
Muzeum Okręgowe Bydgoszcz. Jerzy ...
2018-03-19
Znaleziono portfel z gotówką ...
Nakło
Informator miejski
Sport
Miasto muzyki
Kontakt
Polecamy
Muzeum Powstanie

MuzeumDni Otwarte

Aktualności

Monika Lisiecka z Kcyni laureatką X edycji konkursu "Oni tworzyli naszą historię"!

Znamy wyniki tegorocznego wojewódzkiego konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”. Kapituła wyłoniła laureatów i wyróżnionych spośród autorów 33 nadesłanych prac. Wręczenie nagród odbędzie się 19 marca 2018 roku podczas uroczystej gali w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu.

Pisemne prace dokumentujące losy nieznanych bohaterów oraz wspomnienia uczestników i świadków ważnych wydarzeń w dziejach Polski i naszego regionu o tematyce „O ludziach”, „O wydarzeniach” lub „Album rodzinny” można było nadsyłać w dwóch kategoriach wiekowych:

  • dla uczniów VII klas szkól podstawowych oraz II i III klasy gimnazjum,
  • dla uczniów liceów, techników i szkół branżowych.

W kategorii pierwszej nadesłano 11 prac, zaś uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zgłosili do konkursu 22 prace.

Przedsięwzięcie jest organizowane przez Urząd Marszałkowski wraz z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty, Fundacją Generał Elżbiety Zawackiej, Archiwum  i Muzeum Pomorskim AK oraz Wojskowej Służby Polek w Toruniu, a także z Biblioteką Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

Miło jest nam Państwo poinformować, że 1 miejsce w kategorii klas szkół podstawowych oraz II i III gimnazjum zajęła Monika Lisiecka z Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni, za pracę pt. " O wydarzeniach, czyli wspomnienia mojej babci Teresy z okresu wojny i okupacji (1939-1945)". Opiekunem uczennicy jest Marcin Lisiecki. Nagroda za zajęcie 1 miejsca to 1500 złotych brutto.

Gratulujemy.

opracował: Tadeusz Sobol

zdjęcie: Szymon Zdziebło (archiwum)