REKLAMA
Aktualności
2018-02-19
Straż Miejska w Nakle nad Notecią ...
2018-02-19
Mistrzowska forma Bartosza Bonina ...
2018-02-19
Jak zabezpieczyć ogród? Sprawdź ...
2018-02-19
„Zimowe Pomysły w Dębowie” ...
2018-02-19
Zakaz handlu to fikcja? Sprawdź ...
Nakło
Informator miejski
Sport
Miasto muzyki
Kontakt
Polecamy
Muzeum Powstanie

MuzeumAktualności

Fani „Gwiezdnych Wojen” w Toruniu

Kujawsko-Pomorskie znów zmieniło się w „odległą galaktykę” z filmowej sagi „Gwiezdne Wojny”. Kolejny zlot miłośników słynnej serii „StarForce” odbył się w sobotę (14 października) w Toruniu. Wiele atrakcji czekało na wszystkich mieszkańców regionu.

- W województwie kujawsko-pomorskim kolejny raz z przyjemnością gościmy rycerzy Jedi, szturmowców i innych przybyszy z „odległej galaktyki” oraz wszystkich fanów serii „Gwiezdne Wojny”. W oczekiwaniu na kolejną część filmowej opowieści dajmy się porwać magii gwiezdnowojennego uniwersum podczas ósmej edycji zlotu „StarForce” - imprezy skierowanej nie tylko do zagorzałych fanów „Star Wars”, ale do wszystkich mieszkańców naszego regionu i turystów – mówił marszałek Piotr Całbecki.

"StarForce 2017" rozpoczął się już w piątek (13 października) konkursami i prelekcjami w toruńskim Collegium Minus. Główna część zlotu odbyła się w sobotę (14 września). O godzinie 11 z Rynku Nowomiejskiego do Centrum Sztuki Współczesnej wyruszyła parada barwnych postaci z gwiezdnowojennego świata.  W południe w CSW rozpoczęła się seria spotkań, warsztatów, konkursów i pokazów.  Gościem specjalnym był brytyjski aktor Michael Carter, którego fani znają z roli majordomusa i prawej ręki Jabby - Biba Fortuny w „Powrocie Jedi”. Nie zabrakło także spotkania ze Staszkiem Mąderkiem – reżyserem „Stars in Black” i ekspertem od efektów specjalnych, oraz panelu z Jackiem Drewnowskim.

W strefie dziecka na najmłodszych czekały między innymi  konkurs strojów, charakteryzacje twarzy w wymarzone filmowe postacie, gwiezdne miecze z balonów, quizy tematyczne z nagrodami, galaktyczny konkurs plastyczny i  wiele innych atrakcji.

W ramach prezentowanych podczas zlotu wystaw było można zobaczyć m.in. 30 ręcznie wykonanych modeli statków, robotów i postaci z uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Obok nich stanęła Królewska Szafa Amidali zawierająca rekonstrukcje strojów przygotowywanych dla Natalii Portman oraz modele i rzeźby postaci ze świata „Star Wars”. Zobaczyć było można także słynny bar – kantynę z Mos Eisley (interaktywna diorama). 

Zlot zakończył występ Szarych Mieczy – grupy pokazowej z Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen, którzy zaprezentowali inspirowane sagą sceny walk na miecze świetlne. Pokaz odbył się w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego.

Zlot miłośników Gwiezdnych Wojen „StarForce 2017” organizowany jest przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną, przy udziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

zdjęcia: Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl; Pachphoto