REKLAMA
Aktualności
2018-01-21
Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka ...
2018-01-21
Tego jeszcze nie było! Premiera ...
2018-01-20
Dzień Babci i Dziadka w Liszkówku ...
2018-01-20
II liga - Wygrana Womix NTS Trójka ...
2018-01-20
Dziesięć par świętowało swój Jubileusz ...
Nakło
Informator miejski
Sport
Miasto muzyki
Kontakt
Polecamy
Muzeum Powstanie

MuzeumAktualności

Wycieczki mieszkańców z Samorządu Mieszkańców nr 4

W sezonie wycieczkowym Samorząd Mieszkańców Nr 4 w Nakle nad Notecią oprócz „Doliny Charlotty” zorganizował wycieczki do Poznania oraz Torunia.

W Poznaniu zwiedzanie zaczęto od największej w kraju Palmiarni Poznańskiej. Wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych, śpiewu ptaków oraz szumu wody, uczestnicy się relaksowali. Następnie udano się na Stary Rynek, zachwycił on swoim urokiem. Podziwiano piękne kolorowe kamieniczki, renesansowy ratusz, budynek Wagi Miejskiej… O 12 wysłuchano legendy o „Poznańskich Koziołkach” i obserwowano jak walczą ze sobą. W świetnych humorach przemieszczono się na poznańską Maltę, by zażyć kąpieli w bardzo bogato wyposażonym kompleksie basenów. Uczestnicy korzystali z basenów wewnętrznych, zewnętrznych, strefy saun, zjeżdżalni, sztucznych fal, rwącej rzeki itp…

W Toruniu, którego średniowieczny zespół miejski został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zdecydowano się na zwiedzanie z przewodnikiem. Przemiła Pani przewodnik w bardzo przystępny i dowcipny sposób przybliżyła historię miasta. Na Starówce pokazała m. in. Dom Kopernika, Krzywą Wieżę, Dwór Artusa… Opowiedziała historię dawnego specyficznego więzienia „Okrąglaka”. Przy pomnikach: Piesku Filusiu, Osiołku, Flisaku zdradziła legendy im towarzyszące. W czasie wolnym, była możliwość wejścia na wieżę widokową, zwiedzanie różnych wystaw (np. Gwiezdnych Wojen) oraz możliwość wypoczynku nad rzeką Wisłą. Z Torunia pojechano do znajdującej się w urokliwej dolinie rzeki Drwęcy „Osady Karbówko”, w której piękno przyrody idealnie harmonizuje się z ciekawą zabudową. Ogrom atrakcji tego miejsca, aż trudno opisać (baseny, wieża widokowa, ścieżka zdrowia, Dom Rybaka, starodawne wozy strażackie, gospoda z wyśmienitym jedzeniem, miejsca ogniskowe, grillowe..) Każdy znalazł tam coś dla siebie. Zwiedzono zoo, z takimi zwierzętami jak: „święte krowy”, ryś, mnóstwo ozdobnego ptactwa, alpaki, sarny, konie i  inne.

Do zobaczenia za rok!

materiał: Katarzyna Borzych – Kubacka

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich  elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.).

Bez zgody - tylko do użytku prywatnego.