REKLAMA
Aktualności
2018-01-21
Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka ...
2018-01-21
Tego jeszcze nie było! Premiera ...
2018-01-20
Dzień Babci i Dziadka w Liszkówku ...
2018-01-20
II liga - Wygrana Womix NTS Trójka ...
2018-01-20
Dziesięć par świętowało swój Jubileusz ...
Nakło
Informator miejski
Sport
Miasto muzyki
Kontakt
Polecamy
Muzeum Powstanie

MuzeumAktualności

Wizyta delegacji nakielskiej „Żeglugi” w Senacie RP

Dnia 09.10.2017r. przedstawiciele klasy 3 Technikum Żeglugi Śródlądowej Jakub Jabłoński i Krzysztof Rychlewski wspólnie z kpt. Grzegorzem Nadolnym i wychowawcą klasy mgr Sylwią Wieczorek uczestniczyli w Konferencji „Warszawa wraca nad Wisłę” zorganizowanej przez Parlamentarny Zespół do Spraw Rozwoju Dróg Wodnych w gmachu Senatu RP.

Wzięli w niej udział przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Ministerstwa Środowiska, władz Warszawy, samorządu województwa mazowieckiego i organizacji pozarządowych działających na rzecz Wisły. Uczestnicy zostali powitani przez Marszałka Senatu – Stanisława Karczewskiego.

Podczas spotkania rozmawiano m.in. o rozwoju śródlądowego transportu wodnego, bezpieczeństwie żeglugi i możliwościach zagospodarowania Wisły.

Po zakończeniu obrad wszyscy prelegenci i uczestnicy udali się na Bulwar Bohdana Grzymały- Siedleckiego, gdzie miał miejsce godzinny rejs po Wiśle.

Warto wspomnieć, iż byliśmy jedyną zaproszoną szkołą, co jest zaszczytnym wyróżnieniem. Konferencja ta była również dla uczniów możliwością zwiedzenia gmachu Senatu i Sejmu RP i  spotkania ważnych przedstawicieli organów sprawujących władzę w Polsce.

Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią